Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-06-23 17:01:14

Bliskość - wernisaż i wystawa Karolina Tłuczek

2017-07-0619:20 — 2017-08-24 Galeria Zielona 13, Łódź

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Bliskość” Karoliny Tłuczek, który odbędzie się 6go lipca 2017 o g. 19:20, w Galerii Zielona 13 (klasztor OO. Dominikanów, ul. Zielona 13 w Łodzi). Wernisażowi towarzyszyć będzie wykład przybliżający tematykę

Cena biletu: Wstęp wolny!

Kilka słów od autorki:
Praca dyplomowa składa się z siedmiu lamp oliwnych i wypolerowanej tarczy. Okrąg zawierający i określający położenie lamp, jest dla mnie metaforą Absolutu, jako cichego Stwórcy, który panuje nad porządkiem bytów. Światło, którym zostaliśmy obdarzeni intensyfikuje się jedynie w relacji z Kimś wyższym.

Ważną inspiracją do powstania instalacji stał się poniższy fragment „Niewidzialnych miast” Italo Calvino:
„(…)Wszystko, co robię i widzę, nabiera znaczenia w przestrzeni umysłu, gdzie panuje ten sam co tu spokój, ten sam półmrok, ta sama cisza, w którą wplata się szelest liści. W chwili, kiedy pogrążam się w rozmyślaniach, odnajduję się zawsze w tym ogrodzie, o tej wieczornej godzinie, przed twym dostojnym obliczem, chociaż nadal, bez chwili wytchnienia, podążam w górę rzeki zielonej od krokodyli lub liczę spadające do ładowni beczki solonych ryb.”

Karolina Tłuczek – ur. w 1991 r. w Rzeszowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2016 r. uzyskała tytuł magistra sztuki na Wydziale Rzeźby, pod kierunkiem prof. Józefa Murzyna.W pracowni Medalierstwa i Małej Formy Rzeźbiarskiej, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Nitscha rozwijała swoje umiejętności i pogłębiała warsztat rzeźbiarski.  Nagrodzona pierwszą nagrodą w konkursie Call4Arts 2016 zorganizowanego przez Fundację 4 Style, wspierającą młodych artystów.Zajmuje się małą formą rzeźbiarską . Tworzy także prace w większej skali. Chętnie wykorzystuje różnorodne tworzywa, by nadać im konkretne sensy.

Miejsce wydarzenia

Logo: Galeria Zielona 13

Galeria Zielona 13

ul. Zielona 13, Łódź
90-601 Łódź

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus