Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-19 11:19:14

Dancingi międzypokoleniowe w Sukcesji

2017-05-20 — 2017-05-25 Galeria Sukcesja, Łódź

„Bella, bela donna”, „Znamy się tylko z widzenia”, czy „Do zakochania jeden krok”, to tylko niektóre z przebojów, przy których bawiliśmy się kilkanaście lat temu na potańcówkach. Dawne dancingi i prywatki przekształciły się w domówki i biforki. Zmianie ni

Cena biletu: Wstęp wolny!

„Bella, bela donna”, „Znamy się tylko z widzenia”, czy „Do zakochania jeden krok”, to tylko niektóre z przebojów, przy których bawiliśmy się kilkanaście lat temu na potańcówkach. Dawne dancingi i prywatki przekształciły się w domówki i biforki. Zmianie nie uległo jednak jedno: miłość do muzyki! Z myślą o miłośnikach dawnych melodii, 20 i 25 maja w Sukcesji odbędą się dancingi międzypokoleniowe.

20 oraz 25 maja poziom -1 w Sukcesji zamieni się w prawdziwą potańcówkę. Muzyka lat 20., 30., przeplatana z bardziej współczesnymi utworami sprawi, że każdy bez względu na wiek czy gust muzyczny odnajdzie się na parkiecie. O muzykę zadba Project Salsa, pierwsza szkoła salsy w Łodzi, dlatego nie zabraknie również bardziej egzotycznych styli tańca, takich jak chociażby tango.

Z kolei impreza, która odbędzie się 25 maja będzie miała bardziej swingowy charakter, o co zadba Swing Załoga, grupa, zrzeszająca wszystkich, którzy czują pociąg do Lindy Hopa i jazzowych rytmów. Tego wieczoru przeniesiemy się do lat 30. i 40., kiedy swingowy lindy hop królował na parkietach Stanów Zjednoczonych. Taniec ten został okrzyknięty narodowym tańcem Amerykanów. Choć styl zrodził się wśród afroamerykańskiej społeczności zamieszkującej Harlem, energia potańcówek z muzyką swingową na żywo szybko opanowała również inne dzielnice Nowego Jorku. Instruktorzy Swing Załogi nauczą przybyłych gości techniki i podstawowych kroków. Zabawy polegające na zmianie dotychczasowych partnerów oraz wymyślanie własnych kroków stanowić będą dodatkową atrakcję, która pozwoli nie tylko rozruszać, ale i zintegrować przybyłych tancerzy.

Sukcesja zaprasza wszystkich bez względu na to, czy potrafią tańczyć i ile mają lat. Liczy się wyłącznie miłość do muzyki i pozytywne nastawienie. Zapisy na dancingi odbywają się telefonicznie pod numerem: +48 501 988 014. Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Miejsce wydarzenia

Logo: Galeria Sukcesja

Galeria Sukcesja

Aleja Politechniki 1
93-950 Łódź

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus