Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-19 11:18:25

Open Tai Chi w Sukcesji

2017-05-18 — 2017-05-25 Galeria Sukcesja, Łódź

Tai Chi to starochińska sztuka relaksu, medytacji i walki praktykowana współcześnie przez miliony osób na całym świecie. Równoważy ciało, oddech, energię i umysł. Tai Chi ma nieocenione walory zdrowotne, zauważalne zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i

Cena biletu: Wstęp wolny!

Tai Chi to starochińska sztuka relaksu, medytacji i walki praktykowana współcześnie przez miliony osób na całym świecie. Równoważy ciało, oddech, energię i umysł. Tai Chi ma nieocenione walory zdrowotne, zauważalne zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej. Jest kluczem do uzyskania wewnętrznego spokoju oraz źródłem siły w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych oraz wzmocnienia organizmu. 18 maja, o godzinie 18:00 w Sukcesji rozpoczną się cykliczne treningi Tai Chi.

Tai Chi jest stylem walki Chi Kung, praktykowanym w Chinach od ponad 700 lat. Stanowi jedno z najdoskonalszych dzieł chińskiej filozofii i kultury. Bazuje na filozofii taoistycznej zawartej w Tao Te Ching i I-Ching (Księdze Drogi i Cnoty oraz Księdze Przemian), technikach bojowych Kung Fu oraz ćwiczeniach zdrowotnych Chi Kung. Tai Chi odgrywa ważną rolę w chińskiej terapii medycznej, łącząc w sobie pięć aspektów: medytację, techniki oddechowe, trening ciała, psychoterapię i akupunkturę. Twórcy Tai Chi czerpali z astrologii, nauk wojennych, geografii i nauk humanistycznych. Stworzyli system zharmonizowanych, płynnych, obrotowych ruchów, połączonych w dłuższe sekwencje wykonywane w skupieniu i spokojnym rytmie.

Obecnie miliony osób na wszystkich kontynentach codziennie praktykują Tai Chi dla zdrowia ciała i wyciszenia umysłu. W chwili, gdy ruchy są doskonale opanowane, budzą wewnętrzną energię utrzymującą równowagę całego organizmu i mogą być użyte jako sposób na uzyskanie wewnętrznego spokoju, a także jako doskonały środek samoobrony. Poprzez trening Tai Chi, praktykujący uczy się rozumieć oraz odczuwać pracę swojego organizmu i różnych procesów w nim zachodzących. Poznaje swoje możliwości i ograniczenia zarówno fizyczne, jak i mentalne. Obserwuje procesy powstawania napięć i emocji. Poprzez odpowiednie metody treningowe uczy się świadomie sobie pomagać – rozluźniać, regulować, wzmacniać organizm, umysł i energię wewnętrzną. Zajęcia Tai Chi mogą być szczególnie cenne dla osób, które pragną zrelaksować się zrelaksować i wyciszyć po ciężkim dniu w pracy.

Zajęcia będą prowadzone przez założyciela Łódzkiej Szkoły Tai Chi, Radosława Węglarza, który od kilkunastu lat zgłębia tajniki Tai Chi. Doświadczony nauczyciel na swojej ścieżce miał okazję spotkać takich mistrzów jak Mistrza Yang Jwing Minga (Klasyczny styl Yang Tai Chi Chuan), Mistrza Richarda Wonga (styl Lao Yang) czy Chen Ziqianga (styl Chen).

Zajęcia Open Tai Chi rozpoczną się 18 maja i będą odbywać się cyklicznie, w każdy czwartek o godzinie 18:00, na tarasie Sukcesji. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych będą przeniesione do Sali Balowej zlokalizowanej tuż przy tarasie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Strój sportowy nie jest wymagany. Partnerami wydarzenia są TRANQUINI - napój relaksacyjny, Kręgielnia Król Kul, Łódzka Szkoła Tai Chi.

Miejsce wydarzenia

Logo: Galeria Sukcesja

Galeria Sukcesja

Aleja Politechniki 1
93-950 Łódź

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus