Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-04 10:33:01

IV Łódzkie Senioralia: seniorzy przejmują miasto!

2017-05-15 — 2017-05-26 Galeria Sukcesja, Łódź

Senioralia to dwa tygodnie wydarzeń promujących aktywny tryb życia, rozwijanie pasji oraz poszerzanie wiedzy łódzkich seniorów. Dzięki projektowi, osoby z grupy wiekowej 60+ mają możliwość odkryć miejsca, w których mogą rozwijać swój potencjał czy hobby i

Cena biletu: Wstęp wolny!

„W Łodzi zawsze młodzi” to przestrzeń uruchomiona dzięki współpracy CH-R Sukcesja z Subvenio, Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej. Lokal o powierzchni 200 mkw. jest w całości dedykowany różnorodnym aktywnościom mieszkańców Łodzi, lokalnych organizacji pozarządowych, a nawet biznesu. Warsztaty komputerowe dla seniorów, dancingi międzypokoleniowe czy lektoraty językowe, to tylko niektóre z aktywności, które odbędą się w pracowni. Podczas tegorocznych Seniorali Fundacja Subvenio stawia przede wszystkim na edukację.

Cykl zajęć rozpocznie się warsztatami pt. „PO- Mocny Wolontariat 55+”, podczas których uczestnicy będą inspirowani do wspólnych działań, pomocy innym oraz rozwoju zainteresowań. Zajęcia będą odbywać się od 15 maja do 19 maja oraz od 22 do 26 maja, o godzinie 10:00 i będą trwać dwie godziny zegarowe.

Z kolei od 15 maja do 19 maja i od 22 do 25 maja, w godzinach od 16:00 do 19:00 odbędą się cykliczne warsztaty doradztwa komputerowego, podczas których seniorzy zgłębią tajniki obsługi sprzętu, zarówno pod względem podstawowego oprogramowania, jak i serfowania w sieci.

Dodatkowo 17 maja, o godzinie 10:00 przeprowadzone zostaną 75-minutowe warsztaty fotografii cyfrowej, podczas których uczestnicy nauczą się obsługi m.in. skanera. Nowe technologie rozwijają się coraz szybciej, a obsługa dostępnych na rynku urządzeń sprawia niekiedy kłopoty osobom dojrzałym. Wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe narzędzia, jak np. portale komunikacyjne. Na czym polega fenomen mediów społecznościowych? Tego dnia, o godzinie 11:30 seniorzy dowiedzą się, do czego służy m.in. Instagram, Twitter oraz Snapchat.

Dlaczego czasami „nie chce nam się o tym” myśleć i tak trudno nie myśleć o niczym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy wykładu dotyczącego myślenia lateralnego, który odbędzie się 20 maja, o godzinie 10:00. Zaraz po nim, o godzinie 11:15 rozpocznie się kolejna prelekcja z zakresu psychologii pt. „Kłamstwo, czy jest nam potrzebne w życiu i jak je rozpoznać”.

20 oraz 25 maja odbędzie się wieczór taneczny w klimacie tanga, tzw. milonga. Fundacja zaprasza wszystkich bez względu na to, czy potrafią tańczyć i ile mają lat. Liczy się wyłącznie miłość do muzyki i pozytywne nastawienie.

Czy Niemcy są faktycznie tak pracowici i czy codziennie spożywają frankfurterki? Ostatniego dnia zajęć, 26 maja o godzinie 10:00, odbędzie się interesujący wykład „Zwyczaje i kultura Niemiec”. Cykl zajęć zakończony zostanie wykładem „Depresja w wieku starszym - profilaktyka i rozpoznawanie”, który rozpocznie się o godzinie 12:00.

Zapisy na poszczególne wydarzenia odbywają się telefonicznie pod numerem: +48 501 988 014. Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Miejsce wydarzenia

Logo: Galeria Sukcesja

Galeria Sukcesja

Aleja Politechniki 1
93-950 Łódź

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus