Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-12 12:04:06

35 Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017

2017-04-21 — 2017-04-23 CENTRUM KULTURY MŁODYCH , Łódź

Centrum Kultury Młodych Łodzi, ul. Lokatorska 13 serdeczne zaprasza na "Więcej niż teatr" 35 Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017 organizowane w dniach 21 – 23.04.2017r.

Cena biletu: Wstęp wolny!

Centrum Kultury Młodych Łodzi, ul. Lokatorska 13 serdeczne zaprasza
na "Więcej niż teatr" 35 Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych
Centrum 2017 organizowane w dniach 21 – 23.04.2017r.

Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Łodzi angażujące w partnerstwo władze miasta, organy administracji publicznej, wyższe uczelnie, szkoły ponadgimnazjalne oraz inne podmioty działające na rzecz mieszkańców Łodzi, zarówno w sferze kultury, jak i w innych obszarach społecznych.

Tegoroczna 35 edycja Konfrontacji odbywająca się w dniach 21-23.04.2017r. odwołuje się do osiągnięć uznanych polskich twórców ( Leon Schiller, Witold Gombrowicz, Bousław Schaeffer) przybliżając młodzieży istotne walory polskiej kultury teatralnej , ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskiej awangardy .

Różnorodność zastosowanych w projekcie wydarzeń i form artystycznych (Ogólnopolski Festiwal Teatralny, pokazy, akcje w przestrzeni miejskiej, publikacje, warsztaty artystyczne) pozwaląją na aktywny udział uczestników.

Celem działań w ramach Festiwalu jest stworzenie przestrzeni spotkania, wymiany doświadczeń i integracji środowiska młodzieży i instruktorów teatralnych z Polski. Mimo elementu rywalizacji (konkurs), tytułowa "konfrontacja" ma być dla uczestników przyczynkiem do rozwoju artystycznego i poszerzania horyzontów oraz weryfikacji i ewaluacji swojej pracy w kontakcie z profesjonalistami i innymi grupami.

Zmagania młodych twórców oceniać będzie Jury w składzie:

- Jadwiga Sącińska ( przewodnicząca) - teatrolog, instruktorka teatralna, animatorka kultury, specjalistka kultury żywego słowa.
- Jan Peszek – wybitny aktor teatralny, reżyser, pedagog
- Dariusz Leśnikowski – kulturoznawca, teatrolog, krytyk sztuki

Informacje o wydarzeniu www.ckm.lodz.pl, www.facebook.com/konfrontacje.ckm/

Miejsce wydarzenia

Logo: CENTRUM KULTURY MŁODYCH

CENTRUM KULTURY MŁODYCH

LOKATORSKA 13
93-021 Łódź

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus