Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-03-11 14:25:07

Film dokumentalny - warsztaty filmowe dla młodzieży

2017-03-2018:00 — 2017-03-28 Warsztat Artysty, Łódź

Zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną na warsztaty filmowe, których celem będzie realizacja filmu dokumentalnego...

Cena biletu: 280 zł

Zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną na warsztaty filmowe, których celem będzie realizacja filmu dokumentalnego o Łodzi.

Seria warsztatów ma na celu nie tylko naukę praktycznych aspektów związanych ze sztuką filmową, ale również zachęcenie do wnikliwego obserwowania otaczającego świata za pomocą dostępnej technologii cyfrowego zapisu obrazu. Będziemy prezentować uczestnikom filmy kluczowych twórców polskiej szkoły dokumentu, a także współczesne strategie podejścia do materii dokumentalnej.

Celem warsztatu jest realizacja filmu dokumentalnego o mieszkańcach Łodzi, na który składać się będą prace uczestników wykonane podczas warsztatów dokumentalnych. Przy okazji przekazywane będą uczestnikom podstawy filmowego opowiadania dokumentalnego: szukanie„bohatera dokumentalnego”, obserwacja dokumentalna, selekcja nagranego materiału, podstawy dramaturgii, montaż, udźwiękowienie. Przez wszystkie te etapy będziemy przechodzić wspólnie, a uczestnicy będą mieli również wykonywać ćwiczenia indywidualne z kamerą. Wspólne zajęcia będą składały się z omówienia zrealizowanych ćwiczeń, projekcji i analizy filmu dokumentalnego oraz serii małych ćwiczeń z kamerą.

Każdy z uczestników powinien posiadać własną kamerę cyfrową, lub telefon wyposażony w funkcję nagrywania materiału wideo.

Prowadzący:
Tomek Jeziorski - Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię filmową w PWSFTViT w Łodzi. Jego filmy fabularne i dokumentalne były prezentowane na wielu międzynarodowych festiwalach.

GDZIE? Pracownia OKO // OFF Piotrkowska
KIEDY? Poniedziałki 18:00 -20:00, start 20 marca (kurs obejmuje 8 spotkań)
KOSZT: 280zł
ZAPISY: pracownia@oko.edu.pl, 790607786

SZCZEGÓŁY:
www.oko.edu.pl

Miejsce wydarzenia

Logo: Warsztat Artysty

Warsztat Artysty

Piotrkowska 138/140 (OFF Piotrkowska)
90-062 Łódź

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus