Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-01-10 10:00:19

Wystawa - Katarzyna Adamek-Chase. Planetarium.

2017-01-2017:00 — 2017-02-19 Miejska Galeria Sztuki - Ośrodek Propagandy Sztuki, Łódź

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym projektem młodej, krakowskiej malarki Katarzyny Adamek-Chase, która wraz z nowym cyklem, postanowiła zmierzyć się ze stosunkowo niełatwą w odbiorze literaturą Stanisława Lema.

Cena biletu: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł

Od dłuższego już bowiem czasu artystka eksploruje obszar lemowskiej prozy, konstruując na jej podstawie wyobrażone, momentami też abstrakcyjne światy, w których krok po kroku, coraz odważniej oddala się od bezpośredniej interpretacji tekstu tak, by koncentrować się przede wszystkim na atmosferze, jak i - może nawet bardziej - pogłębionej metaforyce przekazu. A ta - podobnie, jak starannie wybrane przez Adamek-Chase cytaty - jest wielopoziomowa, dzięki czemu doskonale prowokuje do snucia własnych rozważań na temat niekoniecznie dobrej kondycji współczesnego świata i ludzkości zarazem.
Za pomocą prezentowanych w Galerii Bałuckiej obiektów, Katarzyna Adamek-Chase na naszych oczach analizuje szereg istotnych zagadnień, które w symbolice swej sięgają wgłąb pytań o cywilizację i jej naturę. Artystka mnoży przed nami szereg znaków zapytania, pozostawiając nas jednak bez jednoznaczniej odpowiedzi, naprowadzając zaledwie na wykreowane ścieżki interpretacyjne, którymi podążać musimy już sami.

Fragmenty tekstu do folderu - Kama Wróbel


Katarzyna Adamek-Chase (Kraków, 1980) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydziału Grafiki. Dyplom obroniła w 2005 w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci. Praca dyplomowa była filmem poklatkowym zrealizowanym w technice malarstwa olejnego. W 2004 odbyła półroczne stypendium na wydziale Sztuk Pięknych Universidad Politechnica de Valencia w Hiszpanii. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz Podstawowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza w Krakowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem oraz fotografią. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Miejsce wydarzenia

Logo: Miejska Galeria Sztuki - Ośrodek Propagandy Sztuki

Miejska Galeria Sztuki - Ośrodek Propagandy Sztuki

ul. Sienkiewicza 44
90-009 Łódź

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus